O nas

O nas

Jesteśmy domową hodowlą, która powstała z wielkiej pasji do Kotów Rosyjskich Niebieskich, które są nieodłączną częścią naszego życia i codziennie przynoszą nam wiele radości. Koty rosyjskie wprowadziły nas w swój tajemniczy koci świat i nie wyobrażamy sobie naszego domu bez ich towarzystwa.

Mamy nadzieję, że dzięki nam więcej osób doceni towarzystwo tak szlachetnego i wyjątkowego w swoim rodzaju stworzenia jakim jest kot rosyjski niebieski.

Podobają nam się koty rosyjskie o pięknym jasnym wysrebrzonym futerku i wyjątkowych mocno wybarwionych zielonych oczach. Tych cech szukamy i w tym celu sprowadzamy rosyjskie piękności z różnych stron świata. Dobieramy koty w bardzo przemyślany sposób aby wydobyć jak najpiękniejsze cechy w ich wyglądzie i charakterze aby mogły cieszyć swoją urodą i wyjątkowością nasze domy. Wystawiamy też nasze koty na wystawach międzynarodowych w kraju i za granicą z bardzo dobrymi rezultatami, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Naszą hodowla to dom, w którym stworzyliśmy miejsce takie z którego sami chcielibyśmy kupić kota. Wiemy, że w życiu kota bardzo ważne są pierwsze tygodnie życia i to one mają decydujący wpływ na jego charakter i funkcjonowanie w domowych warunkach. Nasze kocięta od pierwszych chwil swojego życia mieszkając z nami są otaczane troskliwą opieką i miłością.

Do nazwy hodowli zainspirowała nas ciekawa historia tej rasy a w szczególności ich kariera na dworze Carskim. To królewskie zwierze znane z łagodności i urody chowane było od dawna na dworach książęcych i w pałacach carów. Car Mikołaj miał koteczkę Rosyjską niebieską której jak wieści niosą powierzał swoje największe państwowe tajemnice….:) Były mieszkańcami wielu pałaców monarszych a dwie kotki zamieszkiwały też prywatne apartamenty Papieskie w Watykanie . Nie ma chyba bardziej tajemniczego owianego historiami i legendami kota niż kot rosyjski.

onas (3)
onas (2)

Dlaczego kot rosyjski?

Kot rosyjski to wyjątkowy kot: inteligentny, uczuciowy, bez cienia agresji. Wbrew opinii o kotach przywiązuje się do człowieka i jest jego lojalnym towarzyszem. Najczęściej wybiera sobie jedną osobę z domowników, która jest dla niego całym światem. Jest ciekawskim towarzyszem dnia codziennego, dosłownie tam gdzie my tam kot. Lubi uczestniczyć w pracach domowych i nie ujdzie jego uwadze żadne domowe zamieszanie. Doskonale aklimatyzuje się z dziećmi i nie jest kłopotliwy w pielęgnacji, gubi bardzo niewielką ilość sierści. Jest stosunkowo niedużym kotem, smukłym i długonogim. I jak na carskiego kota przystało porusza się z wielka gracją, elegancją i dostojeństwem.

Hodowla Carski Kot*PL jest zarejestrowana w Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia (FPL), która jest członkiem Federation Internationale Feline (FIFE). Należymy do klubu Cat Club Wrocław.

Należymy też do X-treme Cat Clubu pod patronem TICA

onas (1)
onas (5)